Zacznij rozmawiać o pieniądzach

by / / BartCoin, bartek żukiewicz, blog, jak byc szczesliwym, jak odnieść sukces, motywacja, pieniądze, poradnik, pozytywne myślenie, tutorial, youtube, zukiewicz
Zacznij rozmawiać o pieniądzach

Zacznij rozmawiać o pieniądzach

 

Dzisiaj będziemy rozmawiać na temat pieniądza… dlaczego dla niektórych to temat tabu? Czyli temat, którego nie warto poruszać, który tak naprawdę powinno się omijać…

Ale to wszystko łączy się z tym, że tak naprawdę ludzie uważają. że pieniądz jest albo pozytywny albo negatywny. Oczywiście w większości przypadków negatywny, bo jak masz za dużo pieniędzy to Ci odwali. Jak chcesz zarobić pieniądze to musisz zrobić coś złego, a jeżeli masz mało pieniędzy to znaczy, że jesteś blisko Boga i jesteś skromny, więc to jest wszystko w porządku według religii, wtedy jesteś dobrym człowiekiem.

Aczkolwiek czy np. pistolet, taki co się strzela… jest pozytywny czy negatywny? Robi dobro czy robi zło? Oczywiście jeżeli jest wojna i się strzelają ludzie. Zabijają się nawzajem w imię np. zdobycia jakiegoś terenu no to to jest oczywiście negatywne. Ale jeśli np. jest policja i np. jest napad na bank… gość, który jest tym napastnikiem, trzyma tam jakiś 20 zakładników… To teraz człowiek, który ma ten pistolet czyli np. policjant, kiedy zastrzeli tego napastnika i uratuje 20 osób? To teraz w tym przypadku ten pistolet był negatywny czy pozytywny? No oczywiście w tym przypadku był pozytywny.

I teraz co się z tym wiąże? Ludzie postrzegają pieniądze, że one są albo dobre albo złe, ale tak naprawdę pieniądze są neutralne i to powinniśmy zrozumieć. Zależy po prostu w czyich rękach są pieniądze, taką oczywiście pełnią funkcję.

Dlatego powinniśmy o nich rozmawiać.

Dlatego tematem przewodnim dzisiaj jest to że: Pieniądze idą do ludzi, którzy nie boją się o nich rozmawiać.

Załóżmy, że Ty nie chcesz rozmawiać na temat pieniędzy i przełóżmy to teraz na sytuację kiedy grasz w piłkę nożną… Wyobraź sobie, że Ty jesteś napastnikiem, idziesz teraz do szatni i masz rozmawiać ze swoim trenerem. Mówisz do trenera: „Trenerze, stop! Ja nie chcę rozmawiać na temat piłki nożnej, bo to jest zbyt drastyczny temat dla mnie. Zaprzestań w tym momencie tego tematu.” I mówisz: „Daj mi tylko piłkę, ja Ci pokaże jak się gra.” Nawet jak jesteś zaje*isty to musisz grać zespołowo… Trener musi zaplanować jakąś taktykę, a Ty do tej taktyki musisz się dostosować. Więc musisz posłuchać kogoś kto Ci powie co masz robić na tej murawie, (nawet jeśli umiesz techniczni super grać). Bo jeżeli nie dostosujesz się do reszty zespołu to na samym końcu przegracie.

Jeżeli chcesz zarabiać pieniądze to jest identyczna sytuacja… Nie możesz powiedzieć, że Ty nie chcesz rozmawiać na temat pieniędzy. Jeżeli chcesz zarabiać pieniądze, musisz rozmawiać o pieniądzach. Więc tak naprawdę każdy z nas ma pewnego rodzaju historie w głowie na temat pieniądza, tak samo jak masz np. historie, że istnieją wampiry, wilkołaki, mumie itd. Może w tym momencie rozumiesz, że one nie istnieją, jednak ktoś tą historię Ci przekazał. Po co? Bo może Twoi rodzice są śmieszkami i mieli z Ciebie niezły ubaw w momencie kiedy Ty bałeś się, że przyjdzie wampir. Albo np. chcieli Cię kontrolować… czyli mówili Ci „nie idź w tamtą stronę, bo przyjdzie po Ciebie zły Pan”, albo zabierze Cię mumia albo cokolwiek innego. Wiec to miało pewnego rodzaju podłoże. Tak samo jest z historią związaną właśnie z pieniędzmi. Ktoś mógł Ci włożyć historię w głowę na temat pieniądza, np. Twoi rodzice, Twoi znajomi, Twoja rodzina… Tylko pytanie czy to są odpowiedni ludzi, którzy powinni Ci tą historię włożyć. Bo jeżeli np. mój ojciec byłby biznesmenem i by zarabiał dużo kasy to ja bardzo chętnie bym przyjął jego historię na temat pieniądza, bo rozumiem, że dzięki temu, że ją wykorzystam to potem mogę zarobić pieniądze. Ale jeżeli wiesz, że Twoi rodzice nie mają pieniędzy, zawsze mieli problemy finansowe, a wkładają Ci swoje przekonania dotyczące pieniądza do Twojej głowy to w tym momencie jeżeli będziesz szedł za nimi to spowodujesz to samo co oni mają w swoim życiu. Czyli pójdziesz za ich lekcją mimo, że oni nie mają wystarczającej wiedzy, żeby zarządzać pieniędzmi, żeby zdobywać pieniądze i żeby przede wszystkim, je pomnażać. Więc przede wszystkim ważny temat to, żebyś zrozumiał, że pliki które są wsadzone w Twoją głowę nie są Twoimi plikami.

Tak samo przekonanie dotyczące jedzenia… jeżeli np. zrozumiałeś, że to co jadłeś w dzieciństwie nie było za bardzo zdrowe albo było zdrowsze niż to co jesz teraz to możesz albo do tego wrócić albo zmienić swoje menu. I np. teraz jesz wszystko co nie jest pochodzenia zwierzęcego albo nie pijesz słodkich napojów, a Twoi rodzice pili… Dlatego, że na podstawie czasu dowiedziałeś się więcej na ten temat.

Dlatego Ty też dowiaduj się więcej na temat pieniądza, rozmawiaj przede wszystkim z innymi właśnie w tym temacie bo wtedy zaczniesz się rozwijać, edukować i może wtedy zmienisz swoje ogólne przekonanie i zaczniesz zarabiać przede wszystkim super ilość gotówki.

Tego oczywiście Ci życzę!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOP