Sekretarz stanu Sekretarza Stanu Wirginia Zachodnia udane głosowanie w Blockchain

by / / Non classé
kryptowaluty blockchain
kryptowaluty blockchain

kryptowaluty blockchain

Sekretarz stanu Sekretarza Stanu Wirginia Zachodnia udane głosowanie w Blockchain w wyborach w połowie 2018 r Sekretarz stanu USA w stanie Wirginia Zachodnia Mac Warner poinformował o udanym pierwszym przypadku zdalnego głosowania blockchain w oficjalnym ogłoszeniu 15 listopada.

Warner oświadczył, że w wyborach parlamentarnych w 2018 r. 144 wojskowych stacjonujących za granicą z 24 krajów mogło oddać głos na mobilnej platformie opartej na blockchainzie o nazwie Voatz, dodając: „To pierwszy w kraju projekt, który pozwolił członkom służb mundurowych i zagranicznym obywatelom korzystać z aplikacji mobilnej do rzucania kart do głosowania zabezpieczonych technologią blockchain”.

Głosowanie w wyborach powszechnych na platformie rozpoczęło się we wrześniu, gdy w Zachodniej Wirginii otwarto głosowanie absentee. Pierwsza próba nowej platformy miała miejsce podczas wyborów parlamentarnych w kwietniu.

Oparte na Blockchain karty do głosowania zostały ograniczone do wybranej grupy wyborców, takich jak rozmieszczeni członkowie wojskowi i inni obywatele uprawnieni do głosowania w nieobecności na podstawie ustawy o ujednoliconym i zagranicznym głosowaniu nieletnim (UOCAVA) oraz ich współmałżonkowie i osoby pozostające na ich utrzymaniu.

System Voatz został początkowo opracowany w celu rozwiązania kwestii niskiego uczestnictwa wyborców wśród członków „wojska. Według firmy Symantec – firmy odpowiedzialnej za system Voatz – tylko 368,516, czyli 18 procent z 2 milionów członków służby i ich rodzin z zagranicy otrzymało karty do głosowania w 2016 r. Po odliczeniu odrzuconych i spóźnionych głosów, tylko 11 procent głosów zostało policzonych. Podczas gdy Warner odnotował sukces projektu, jego zastępca szefa sztabu Michael Queen powiedział Washington Post, że nie planują rozszerzenia programu poza personel wojskowy służący za granicą:

„Sekretarz Warner nigdy i nigdy nie będzie twierdził, że jest to rozwiązanie dla głównego głosowania”. Według danych Amerykańskiego Projektu Wyborczego, Zachodnia Wirginia zajmuje 44. miejsce w 50 stanach z udziałem wyborców na poziomie 42,6 procent. Niektórzy eksperci wyrażają obawy dotyczące bezpieczeństwa głosowania mobilnego. Joseph Lorenzo Hall, główny technolog Centrum Demokracji i Technologii, stwierdził: ”

Głosowanie na urządzeniach mobilnych to przerażający pomysł. To głosowanie przez Internet na strasznie zabezpieczonych urządzeniach ludzi, przez nasze okropne sieci, na serwery, które są bardzo trudne do zabezpieczenia bez papierowej dokumentacji głosowania. ” I odwrotnie, Bradley Tusk z Tusk Montgomery Philanthropies zachęcał do głosowania mobilnego, twierdząc, że może wyłonić więcej wyborców, a co za tym idzie, „demokracja będzie działała o wiele lepiej.” Tusk Montgomery Filantropie pomogły w finansowaniu rozwoju aplikacji Voatz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOP