Zainfekowane komputery w Chinach kopały kryptowaluty

by / / dochod pasywny, giełda, kopanie, kryptowaluta, kryptowaluty, Zarabianie w internecie

Zainfekowane komputery w Chinach kopały kryptowaluty

Znalezione obrazy dla zapytania komputer z wirusami

Oprogramowanie które złośliwie zainfekowało milion komputerów wydobyło przez dwa lata ponad 2 MILIONY DOLARÓW bo tyle warte są kryptowaluty przez nie wykopane.
Doniesienia chińskiej policji informują że w mieście Da Lian aresztowano aż 20 podejrzanych.
Postawiono im zarzuty przejęcia kontroli nad ogromną liczbą masą komputerów które zostały wykorzystywane bez wiedzy ich właścicieli przy miningu kryptowalut.

Jak działali hakerzy?

Stworzyli oni swoje wtyczki do przeglądarek a następnie umieścili w nich złośliwe oprogramowanie które miały działać rzekomo w celach zwiększania prędkości przeglądania stron www.
Dystrybucja była prowadzona przy pomocy reklam displayowych, które niestety wyświetliło prawie 5 milionów mieszkańców Chin.

Jak to się stało?

Chińskie służby donoszą że to poprzez reklamy udało się zainfekować przestępcom ponad milion komputerów, które w ciągu dwóch lat wydobyły hakerom ogromną sumę 26 milionów digibajtów.

Oprogramowania te sprawdzały pracę komputera i kiedy procesor był w wykorzystaniu poniżej 50% następował atak. Musieli oni wydobywać kryptowaluty których poziom trudności kopania był na prawdę niski by wykorzystywało minimum ilości mocy. Niska trudność wydobycia oraz stały monitoring zużycia zasobów w tle sprawiały że było to bardzo ciężkie do zauważenia przez ofiary.

Jak donosi tamtejsza prasa została stworzona również sieć ponad 100 osób których celem było propagowanie szkodliwego oprogramowania.
Agenci byli specjalnie rekrutowani po to na nawiązywać kontakty z kafejkami internetowymi.

Niestety, w dobie bardzo rozwiniętego internetu nie jest to jedyny taki przypadek.
Dzieje się to coraz częściej a hakerzy są coraz lepsi. Jakiś czas temu została zatrzymana grupa hakerów która stworzyła sojusz z firmami które zajmują się konserwacją komputerów w kafejkach internetowych.
Firmy te udostępniały im możliwość do włamu na ponad 100 tysięcy sprzętów w 30 chińskich miastach.
Podczas tego ataku wydobywana została kryptowaluta Siacoin.

Zawsze znajdzie się ktoś kto będzie chciał zarobić na kimś w nieuczciwy sposób, dlatego mam nadzieję że po tym wpisie chociaż jedna osoba zwróci uwagę na to co klika 🙂

 

 

 

żródło :https://bithub.pl/wiadomosci/milion-zainfekowanych-komputerow-kopalo-kryptowaluty/
grafiki: http://plom.pl/ochrona-komputera-przed-wirusami/
https://sites.google.com/site/eticafide/3-tipos-de-delitos-computacionales

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOP