7 sekretów jak rozkręcić kanał Youtube od zera?

by / / BartCoin, bartek żukiewicz, blog, facebook, jak odnieść sukces, motywacja, mowa ciala, opinie, pewność siebie, poradnik, pozycjonowanie, pozycjonowanie na youtube, pozytywne myślenie, rozwijam siebie, samorozwój, skuteczność działania, tutorial, youtube, zdobywanie fanów, zukiewicz
7 sekretów jak rozkręcić kanał Youtube od zera?

7 sekretów jak rozkręcić kanał Youtube od zera?

 

Pewnie już zrobiłeś pierwszy materiał, już go obrobiłeś, dodałeś na swój kanał i włożyłeś mnóstwo czasu i pracy, żeby ten materiał wyglądał poprawnie… 

Niestety w oczekiwaniu na widzów okazało się, że tych widzów nie ma tyle ile byś chciał w rzeczywistości i czujesz się nie w pełni usatysfakcjonowany. Dlatego zacząłeś szukać odpowiedzi na to jak szybciej rozwinąć swój kanYoutube. 

Ja miałem ten sam problem, kiedy rozwijałem swój kanał i mam dla Ciebie dobrą informację… Ja już ten kanał rozwinąłem i przygotowałem dla ciebie 7 sekretów, które pomogą Ci szybciej rozwinąć swój kanał na yt i przynieść Ci lepsze efekty. 

 

 

7 sekretów: 

1) CHWYTLIWE TYTUŁY do Twoich filmów jeżeli masz już dużo subskrybentów to tytuły nie są aż tak istotne. Jednak, kiedy jesteś świeży na platformie i nie masz stałych subskrybentów to musisz w jakiś sposób zmotywować potencjalnego widza do odpalenia Twojego filmu. 

W jaki sposób?  

W taki ze dajesz tytuł, który zaciekawi Twojego widza i zmotywuje go to tego, żeby odpalił Twój film. Bo widz wtedy pomyśli, że tytuł jest na tyle ciekawy, że zacznie się zastanawiać jaka jest treść tego materiału. 

W jaki sposób to zrobić? 

Możesz dać np. Pytanie “Jak?”- dlatego, że ludzie szukając odpowiedzi na swoje pytanie wpisują “jak zrobić…” 

Drugim przykładem chwytliwego tytułu będzie to, żebyś w nazwie dawał “sekret”, czyli np. Sekret zarabiania dużych pieniędzy”. Dlatego, że sekret to nie jest coś codziennego co się dostaje codziennie od swoich znajomych. Sekret to jest coś rzadkiego i nie każdy może znać ten sekret. W ten sposób wzbudzasz już kolejną ciekawość i motywujesz do tego, żeby ktoś otworzył Twój film. 

Trzecim przykładem będzie to, żebyś dawał ostrzeżenie w tytule. Czyli ostrzegasz kogoś, żeby nie robił czegoś, zanim obejrzy Twój materiał.(np. Nie kupuj bitcoina dopóki nie zobaczysz mojego materiału) 

Teraz podam Ci przykład zastosowania złego tytułu.  

Nie ma sensu żebyś dawał np.  Moje wrażenia z….”. Dlaczego? Dlatego, że ludzie Cię jeszcze nie znają i ich Twoje zdanie nie interesuje. W momencie, kiedy będziesz miał już swoją publikę to oczywiście, info jak bawiłeś się na wycieczce może ich zainteresować, ale kiedy jesteś nieznany lepiej używaj chwytliwych tytułów. 

 

2) STWÓRZ TRAILER – pewnie wiesz, że filmy z wyższej półki zazwyczaj posiadają trailery, czyli skondensowane filmiki kilkuminutowe zawierające najciekawsze momenty i najciekawsze sceny z danego filmu. Są puszczane w Internecie albo w telewizji po to, żeby zaciekawić nim ktoś i żeby ta osoba odpaliła główny film ten pełnometrażowy. Dlatego Ty też powinieneś taki trailer mieć na swoim kanale. Możesz puścić też taki filmik, który zawsze będzie też dla nowych osób.  

Co w takim filmiku powinno być zawarte? 

Przede wszystkim kim jesteś, czym się zajmujesz, jakie treści przedstawiasz na swoim kanale yt i musisz zarekomendować subskrypcję i powiedzieć, dlaczego warto Cię obserwować. 

(przykład zobacz na filmie) 

 

3) DOPASUJ SIĘ DO WIDZA – wiem, że dla nas wygodne jest robić coś co nam się podoba, ale nie zawsze tak jest, że potem ludzie chcą to oglądać. Więc w momencie, kiedy dodajesz filmy na yt powinieneś stwierdzić co tak naprawdę się sprzedaje i podoba ludziom, a co nie. I oczywiście bardziej brnąć w tą stronę, żeby to dostosować do widzów, żeby ludzie oglądający Twój kanał byli zadowoleni. 

Ja sobie zdaję sprawę, że kiedy my twórcy siedzimy przed ekranem to widzimy tak naprawdę tylko jakieś tam wyświetlenia łapki itd. Można łatwo zapomnieć o tym, że po drugiej stronie siedzi gość, który ma emocje, określony gust i tak naprawdę przyszedł tutaj, aby spędzić fajnie czas albo nauczyć się czegoś. Więc tak naprawdę my ten kontent, który tworzymy, powinniśmy w 100% dopasować do swojego odbiorcy. Fajnym sposobem, żeby polepszyć kontakt z widzami jest Q&A (widzowie zadają Ci pytania, a Ty na nie odpowiadasz) albo żebyś odpowiadał im na komentarze i prowadził normalne konwersacje w tych komentarzach lub żebyś zapytał ich co by chcieli w następnym materiale. 

 

4) CALL TO ADDICTION – informuj swoich widzów czego od nich oczekujesz. Często twórcą wydaje się, że skoro robią dobre filmy to będą mieli pełno subskrypcji, jednak to nie ma bezpośredniego przełożenia. Jest to oczywiście powiązane, ale jeżeli nie będziesz prosił o to, żeby np. Zasubskrybowali Twój kanału na yt to ludzie po prostu nie będą tego robić, dla nich to nie jest oczywiste ze oglądanie filmu wiąże się z tym, że trzeba ten film polubić lub zasubskrybować. Dlatego jeżeli chcesz mieć dużo subskrybentów to powinieneś prosić ludzi, żeby to zrobili. 

 

5) TRAKTUJ YT JAKO PLATFORMĘ DŁUGOTERMINOWĄ – jaka jest różnica między Facebookiem a Youtubem? 

Taka, że jak dodasz film na fb to od razu będziesz miał 100/500 wyświetleń dlatego, że masz już jakieś grono znajomych, które po prostu się nudzi i tak opali ten materiał, ale w momencie, kiedy będą dodawane nowe zdjęcia to Twój film będzie po kolej zakrywany przez nie, chyba że będzie podbijany przez nowe komentarze to wtedy trafią na stronę główną i się podbiją. Na yt jest z goła inaczej… Twój film nie zniknie w czeluściach Internetu dlatego, że jak nakręcisz film np. Jak wymienić klocki hamulcowe w golfie 5 i dodasz go na yt to, jeżeli nikt nie nagra filmu o tej samej tematyce to on cały czas będzie na górze. A jeżeli nawet nagra lepszy od Ciebie to Twój będzie spadał niżej, ale nie będzie takiej sytuacji, że ten zakryje ten i on już nie będzie istniał. Oczywiście on będzie istniał, ale będzie tylko spadał. I nawet po upływie lat Twój film nadal będzie Ci nabijał wyświetlenia jak ktoś będzie szukał filmów o tym temacie. 

Bardzo częstym błędem jest to, że ludzie często zakładają nowy kanał, dodają 5 filmów i sobie kalkulują np. Poświęciłem na to 10h a mam 100 wyświetleń więc to dla mnie nie ma żadnego sensu… tylko właśnie nie biorą pod uwagę tego, że yt jest platformą długoterminową. Jeżeli chcą zdobyć tutaj nowe subskrypcje to muszą dodawać ciągle nowe filmy. Dlatego, że kanały które mają nowe treści są bardziej promowane niż te które dodają rzadko. 

 

6) DOBRE MINIATURKI – najlepiej, żeby Twoja twarz była na miniaturce. Dobrze jest też dawać miniaturki w takim samym stylu.  

 

7) DOBRE TAGI  

 

Na filmie zobacz więcej info 🙂 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOP