Dwa rodzaje inwestycji, które musisz znać

by / / BartCoin, bartek żukiewicz, blog, coincasso, dochod pasywny, giełda, giełda Coincasso, giełda kryptowalut, jak odnieść sukces, kryptohajs, kryptowaluty, opinie, pieniądze, poradnik, reklama, skuteczność działania, sprzedaż, tutorial, zukiewicz
Dwa rodzaje inwestycji, które musisz znać

Dwa rodzaje inwestycji, które musisz znać

Na jakie grupy dzielą się inwestycje?

Czy inwestycja, z której z pozoru powinniśmy zarobić (bo wszystkie dane na to wskazują) jest czymś gwarantowanym czy może to hazard?

Czy inwestycje zawsze są pewne?

 

Ty jako inwestor masz tak naprawdę dwa główne rodzaje inwestycji.

1) Inwestowanie w aktywa, które nabierają wartości po upływie czasu

np.:

– akcja w firmie,

– klasyczny samochód (Jakiś stary, który nabiera wartości po upływie czasu. Oczywiście jeżeli jest w idealnej kondycji.)

– nieruchomość, która nabiera na wartości w związku z tym że ludzie z wiosek się zjeżdżają i chcą mieszkać w centrum miasta

– złoto lub diamenty

– płyty winylowe

– szkło, porcelana

– wina

Czyli kupujesz coś, czekasz jakiś czas i to po prostu nabiera na wartości, ponieważ „to coś” co kupiłeś jest teraz rzadkością na rynku. Jest popyt na to ale rzadkość tego jest na tyle duża, że jest więcej osób, które chcą to kupić niż osób, które chcą to sprzedać. Dlatego wartość tego aktywa rośnie.

2) Zysk, dywidenda, profit – w momencie kiedy umieszczasz większy kapitał kupując jakieś aktywa i dostajesz z tego miesiąc w miesiąc, czy też dzień w dzień jakieś pieniądze.

np.:

– udział w firmie – czyli kupujesz jakiś udział w firmie i dostajesz częściową dywidendę zysków firmy np. codziennie lub co miesiąc

– inwestycja w jakiegoś muzyka -dajesz mu pieniądze na start, a kiedy on później gra koncerty to dostajesz część kasy którą on zarabia podczas grania tych koncertów

– nieruchomość – kupujesz nieruchomość np.. za 300 tys. i najemca płaci Ci miesiąc w miesiąc czynsz. W tym momencie masz duży kapitał, ale miesiąc w miesiąc dostajesz zyski.

 

Czy taka inwestycja, nieważne czy jest to inwestycja w zwiększanie wartości aktywa czy dostawania codziennych bądź co miesięcznych zysków, czy jest ona 100% pewna i gwarantowana, czy może jest bardziej hazardem?

W mojej opinii każda inwestycja jest hazardem. I to nie jest ważne z jakiego punktu widzenia Ty patrzysz na tą inwestycję i nie jest ważne jak dużo masz argumentów czy danych popierających to, że Twoja inwestycja na pewno da Ci gwarantowane zyski. Ja bym bardziej powiedział, że tutaj w momencie kiedy inwestujemy możemy coś dostać, ale nie dostaniemy w 100%.

Oczywiście, jeżeli kupimy nieruchomość to gdyby wartość nieruchomości spadła diametralnie tak jak w 2008 roku to Twój najemca dalej Ci będzie płacić pieniądze. Jednak to nie jest powiedziane, że Ty będziesz dostawał gwarantowane 8% w skali roku, bo wartość nieruchomości może diametralnie spaść.

Nie jest powiedziane, że skoro w przeciągu ostatnich 10 lat wartość nieruchomości rosła to znaczy, że dzisiaj albo jutro wartość nieruchomości nie spadnie. Więc po prostu miejmy 100% świadomość w momencie, kiedy inwestujemy w cokolwiek… czy jest to nabieranie wartości, czy dostawanie profitów w skali miesiąca, czy w skali dnia… że każdy rodzaj inwestycji ma znamiona hazardu i ma znamiona ryzyka.

 

Czy warto podejmować takie ryzyko?

Niestety na to pytanie wam nie odpowiem. Mogę zasugerować Wam co ja robię… Gdybym nie inwestował to teraz bym miał niedużo pieniędzy na koncie, na pewno nie mógłbym nagrywać takich filmików, na pewno nie mógłbym podróżować w takie miejsca, w których byłem.

 

Czy można stracić?

Oczywiście. Nawet jeżeli kupujesz takie mieszkanie. Ostatnio mój wujek miał taką sytuację, że mieszkanie się po prostu zalało i wartość tego mieszkania diametralnie spadła. Trzeba było wydać mnóstwo kasy na remont tego mieszkania, bo on tego nie ubezpieczył. Oczywiście możesz ubezpieczyć, ale różne rzeczy się zdarzają… (np. wynajmiesz mieszkanie najemcy, który nie chce płacić, albo źle skonstruowałeś umowę i on się np. zameldował w tym mieszkaniu i teraz masz problem, żeby go wykluczyć z tego mieszkania bo on ma meldunek i Ty musiałbyś mu znaleźć lokal zastępczy) Więc tak jak widzisz, sytuacji podczas inwestycji tak naprawdę jest dużo. W momencie kiedy inwestujesz stajesz się normalnie przedsiębiorcą/ biznesmenem i musisz podejmować decyzje.

 

Co jeszcze może być rodzajem inwestycji?

Może być to inwestycja w reklamę. Pytanie: Jeżeli Ty zapłacisz np. jakiemuś aktorowi, żeby reklamował Twój szampon to Ty na pewno będziesz zarabiał na tym szamponie dużo, dużo więcej i koszt tej reklamy się zwróci? Nie nie jest to powiedziane bo nie wiemy ile ten aktor za taką reklamę weźmie.

Dlatego np. Coincasso zainwestowała w to żeby klub piłkarski Paris Saint-Germain reklamował Coincasso. Pytanie czy ilość pieniędzy, które zainwestowali do środka na podstawie czasu i trwania tej kampanii zwróci im koszty zapłacenia za tą reklamę. Tego nigdy nie wiemy… to jest znak zapytania, to można mniej-więcej policzyć, ale nigdy w 100% nie da się przewidzieć jak zachowa się rynek. Dlatego w momencie kiedy podejmujecie decyzję na temat inwestowania, miejcie świadomość, że inwestowanie nigdy nie jest w 100 % gwarantowane, ale na pewno jest profitowe i na pewno można zarobić w momencie kiedy się inwestuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOP