Czy kryptowaluty i biznesy internetowe są legalne?

by / / BartCoin, bartek żukiewicz, bitcoin, blog, CCX, coincasso, damian żukiewicz, dochod pasywny, Etherium, giełda, giełda kryptowalut, jak zarabiać przez internet, kryptohajs, kryptowaluta, kryptowaluty, marketing, mlm, multi level marketing, pieniądze, poradnik, tokeny, tutorial, zukiewicz
Czy kryptowaluty i biznesy internetowe są legalne?

Czy kryptowaluty i biznesy internetowe są legalne? Zapytaliśmy radce prawnego Macieja Grzegorczyka

Maciej Grzegorczyk – radca prawny, kancelaria KHG z Wrocławia → zajmujemy się prawem podatkami, księgowością, prowadzimy biuro rachunkowe, zakładamy spółki, prowadzimy obsługę w nowych technologiach jaki i w rzeczach klasycznych (alimenty, prawo rodzinne, spadki)

Pytanie: Czyli generalnie Twoja kancelaria bazuje na kryptowalutach? Wiem że nie tylko my z tej branży korzystamy z Twoich usług ale jest jeszcze wielu liderów, którzy też współpracują z Wami?

Maciej Grzegorczyk: Tak. Myślę że ciężko nas nie znać, bo jednak często się gdzieś tam przewijamy. Oczywiście było też trochę hejtu przy różnych tam projektach… (ale czym jesteś wyżej tym więcej hejtu)

Jesteśmy w temacie różnych biznesów również tych, które promujecie.

P: Powiedz mi czy MLM taki internetowy jest legalny? Czy możesz w nim brać udział?

M.G: Tak, MLM jest legalny. Jest ustawa nazywająca się „Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji” jest tam taki przepis artykuł 17C i on mówi, że taka sprzedaż (oni to nazywają sprzedażą lawinową) jest zabroniona, chyba że są spełnione dwa warunki. I te dwa warunki są bardzo bardzo prostu

1) Produkt który sprzedajecie nie może odbiegać rażąco od ceny na rynku.→ czyli np. jak sprzedajesz soki za 300/400zł, podczas gdy biegły przyjdzie i oceni że ten sok jest wyceniany na 20zł no to jest rażące przekroczenie.

2) Jak kiedyś w MLM’ach produktowych kupowało się materiały marketingowe to te materiały często kończyłeś promować i one ci były do niczego nie potrzebne… Więc ustawodawca wpisał że te materiały marketingowe możesz odsprzedać do firmy za 90%. W przypadku MLM’ów tych nowoczesnych online’owych materiały marketingowe albo robicie sami albo dostajecie je za darmo… Więc ta druga przesłanka to jest taka która już tak naprawdę nie działa.

Odpowiedzi na więcj pytań i więcej szczegółów szukaj na filmie na dole! 😉

 

 

 l l l l l l l ll ll ll la a a a a aa  a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOP