Jp Morgan dodaje nowe funkcje do Blockchainowej sieci dla banków

by / / banki, inn, jp morgan, jpm
Jp Morgan dodaje nowe funkcje do Blockchainowej sieci dla banków

Jp Morgan dodaje nowe funkcje do Blockchainowej sieci dla banków

Jp Morgan rozwija sieć blockhain by zredukować koszty błędnych globalnych płatności, które zostały odrzucone.
Finansowy gigant dodaje nowe funkcje do Interbank Information Network (IIN), które jest teraz używane przez więcej niż 220 banków na całym świecie. Technologia została początkowo stworzona by pomagać instytucjom przesyłać informacje o płatnościach w czasie rzeczywistym. Redukując opóźnienia w czasie procesu.
Głowa Jp Morgan John Hunter uważa że musi zbudować nowe funkcje , które mogły by zweryfikować wszelkie transakcje zmierzającą do konta bankowego. Dzisiaj, transakcja może być odrzucona kilka dni po wysłaniu ponieważ zdarzają się literówki w nazwach, kodach czy numerach adresów.
„Banki jeśli chodzi o proces przetwarzania sa na poziomie lat 80tych-90tych”
Nowe funkcje będą niedługo działać i na razie IIN jest darmowe w użytku. Raport ujawnia że płatne subskrypcje mogą zostać dołączone w przyszłości.
Tymczasem JPM próbuje zachęcić firmy Fintech do ich sieći pozwalając im tworzyć aplikacje specjalnie stworzone jako sandboxy. Gdzie mogą dostać dostęp do modelowania danych, wypełnienia transferu i zabezpieczeń wiadomości. Hunter podczas wywiadu do czasopisma powiedział że to może zminimalizować przeszkody dla start upów. Deweloperzy będą musieli tylko posiadać intelekt.
JPM odpalił IIN pierwszy raz schemat w 2017 roku. Eksperci uważają że ta technologia prowadzi do zysków dla banków i systemu finansowego.
W lutym bankowy gigant JPM ogłosił że startuje ze swoją nową kryptowalutą JPM Coin by zwiększyć wydajność rozliczeń
Niektórzy z kierownictwa zlekceważyli JPM coin. Ceo ripple Brand Garlinghouse uważa że JPM nie trafili ze swoim coinem w sens kryptowalut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOP